En Talk Talk Show med Stefan Odelberg – The Crazy Edition

EN TALK TALK SHOW MED STEFAN ODELBERG

Krogshow - 18 oktober 2018

En Talk Talk Show med Stefan Odelberg – The Crazy Edition

EN TALK TALK SHOW MED STEFAN ODELBERG

”THE CRAZY EDITION” med Thomas Petersson & Markoolio

Markoolio och Thomas Petersson, dessa allsidiga herrar kommer att få smaka på den magiska piskan och trollas fram och bort under hela showen. Något som Thomas visserligen är van vid i alla öppna dörrar scener han har gjort i sina farser. Låten ”Rocka på” kommer att etsa sig fast i Trädgår’ns vägg denna kväll!

En Talk Talk Shows 5:e säsong ger nya färgsprakande förutsättningar för showvärden Stefan Odelberg att ta med sin publik på en ny spännande resa både framåt och bakåt i tiden. Intervjuer av gästerna varvas med gnistrande shownummer, många spontana infall, en stor dos magi, spännande överraskningar, mycket musik och humor, allt förpackat delikat i en show där varken gäster eller publik sitter säkert.

Vi vågar lova er unika krogshows-kvällar som vi hoppas skall smaka!

Spana också in Odelbergs 3 andra shower som spelas i höst:
Första showen 11 okt: ”The Jill Johnson Edition” med Jill Johnson & Thomas Ravelli
Fjärde showen 8 nov: ”The Magic Edition” med Galenskaparna Anders Eriksson & Per Fritzell samt Linda Bengtzing

(Tredje showen 25 okt med ”Rock the Night” är ABONNERAD)

BILJETTER

Showbiljett med 3-rätters meny: 995:-
Äter och ser showen från plats i showlokalen. Placering sker efter bokningsnummer.
Trädgår’n öppnar kl 18.00. Ankomst senast kl 18.30. Showstart kl 20.30

Barbiljett: 395:-
Ståplats på balkong. Fri placering.
Rekommenderad ankomst ca kl. 19.15. Showstart kl 20.30.

Serviceavgift på 15:-/biljett tillkommer. 

 

VIP-paket för företag kontakta: info@charlottebergman.se

För bokningar av fler än 10 biljetter, mer info eller anmälan om specialkost/allergier ring oss på 031-102080 eller maila till boka@tradgarn.se.

MENY 

Förrätt:
En italiensk tomatsallad med coppa och riven tryffel picorrino, serverad med focaccia bröd.

Varmrätt:
Helstekt oxfilé med risoni, svamp, salvia och riven parmesan. En tomatsås med pancetta och röda linser.

Efterrätt:
Efterrättsbuffén blir med italienska smaker som pannacotta och annat gott som har italienska influenser, lite mix av godis och fruktfat.

Snabbinfo
Trädgår’n öppnar: 18.00
Middagsgäster på plats senast: 18.30
Balkongen öppnar: 19.30
Showstart: 20.30

Varmt välkomna!

Köp biljett

Arrangör

Plats

  • Trädgår'n
  • Nya Allén 11
    411 38 Göteborg
    Sverige